Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trzęsacz: Uratowali tonące dziecko. Podziękowania od wójta

Anna Błaszczuk
Wójt Gminy Rewal dziękuje za pomoc w poszukiwaniach zaginionego trzylatka oraz przeprowadzenie w dniu wczorajszym (24 lipca) sprawnej akcji ratunkowej.

Wójt Gminy Rewal dziękuje ratownikom z Ratownictwa Wodnego Asekuracja, zabezpieczającym kąpielisko w miejscowości Trzęsacz, funkcjonariuszowi policji ze Zgorzelca przebywającemu na urlopie w Trzęsaczu, patrolowi prewencji z Płocka pełniącemu patrol na terenie gminy Rewal, ratownikom Pogotowia Ratunkowego, strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Rewal, ratownikom Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wszystkim uczestnikom za pomoc w poszukiwaniach zaginionego trzylatka.

Po zgłoszeniu zaginięcia dziecka przez świadków zdarzenia, ratownicy bardzo szybko zlokalizowali dziecko w wodzie. Po 30 minutowej reanimacji, udało się przywrócić funkcje życiowe dziecka, które zostało zabrane lotniczym pogotowiem ratunkowym do specjalistycznego szpitala w Szczecinie.

Jednocześnie wójt przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
- Pływajmy tylko w miejscach wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników. Do wody można wchodzić tylko wówczas, gdy na maszcie kąpieliska zawieszona jest biała flaga oznaczająca kąpiel bezpieczną, nadzorowaną przez ratownika. Flaga czerwona oznacza zakaz wchodzenia do wody ze względu na panujące warunki sprzyjające wypadkom lub utrudniające niesienie pomocy osobom w stanie zagrożenia życia.

- Dzieci w wodzie muszą przebywać pod nadzorem dorosłych. Nie spuszczajmy dziecka ani na sekundę z oka, człowiek tonie w ciszy. Ponadto miejmy baczną uwagę na dzieci korzystające z wszelkiego rodzaju dmuchanych zabawek, w tym materacy. Dziecko przy chwili nieuwagi może zbytnio oddalić się od brzegu. Nie pozwalajmy dzieciom odpływać daleko od brzegu i sami również unikajmy takich sytuacji. Bardzo łatwo przecenić swoje siły a człowiek szybko wpada w panikę. Nad morzem mogą pojawiać się prądy wsteczne, które są niebezpieczne nawet dla doświadczonych pływaków.

- Uczmy dzieci pływania oraz podstawowych zasad zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. Dzieci oswojone z wodą, potrafiące pływać zwykle opanowują emocje podczas wypadku wywrócenia łodzi, wpadnięcia do wody itp. Samodzielnie wydostając się z opresji. Ponadto nauczanie pływania sprzyja poznawaniu zasad niesienia pomocy innym osobom kąpiącym się oraz prawidłowemu zachowaniu się w sytuacjach zagrożenia życia drugiego człowieka bez zbędnego narażania się na niebezpieczeństwo.

- Nie wchodzimy do wody po zażyciu leków psychotropowych, antybiotyków oraz po spożyciu alkoholu. U każdej osoby pływającej po spożyciu nawet niewielkiej dawki alkoholu dochodzi do znacznie szybszej utraty ciepłoty ciała, pojawiać się mogą nagłe dreszcze oraz przykurcze mięśni, często dochodzi do zaburzeń w procesie oddychania, utraty możliwości realnej oceny własnej sprawności, zaburzenia orientacji czasowej i przestrzennej.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kamien.naszemiasto.pl Nasze Miasto